Kaut arī katrai meditācijas nodarbībai ir izvirzīta viena galvenā tēma, ikviena meditācija tiek virzīta, lai grupā klātesošie atvērtos savam patiesajam dzīves ceļam (savas Dvēseles ceļam), lai stiprinātos un dziedinātos, kad tas nepieciešams, bet galvenais – lai uzņemtos atbildību par savu dzīvi, savām izvēlēm un dzīves sūtību. Lai Dvēsele kļūtu brīva, vesela, piepildīta un svētlaimīga.
Katra meditācija ir solis tuvāk dzīvei, kurā dominē beznosacījuma mīlestība, abpusēja cieņa, uzticēšanās un kopradīšana. Vienlaikus meditācijās praktizējam, kā pieņemt apkārtējo pasauli tādu, kāda tā ir, un praktizējam mainīties iekšēji.
Pārmaiņu meditācijas virsuzdevums
Mūsu laikmets ir īpašs ar to, ka ikviens cilvēks var izvēlēties pārtraukt mūžīgo ciešanu ceļu. Tas ir tik vienkārši un grūti vienlaikus. Vienkārši, jo vajadzīgs stingrs lēmums un gatavība turpmāk izvēlēties dzīvi, kurā nav ciešanu. Bet grūti, jo ieradumam ir liels spēks. Pārtraucot ciešanu apli, ir uz visiem laikiem jāpārtrauc žēloties un gausties par dzīvi, meklēt un atrast vainīgos (citus vai sevi), salīdzināt sevi ar citiem vai citus ar sevi.
Ir jāizkāpj no upura vai varmākas kurpēm. Jāpārtrauc klausīties citos, bet jāiemācās sadzirdēt un uzticēties sev. Jo caur atmodinātu Dvēseli runā Visuma Radītājs.
Pārmaiņu meditāciju laikā visa grupa kopā praktizējam risināt problēmas beznosacījuma mīlestības gaismā (Reiki enerģijas plūsmā). Uz brīdi apstādināt dzīves skrējienu un ļaut savam fiziskajam ķermenim saklausīt Dvēseles balsi sevī. Atmodināt sevī intuīciju. Atmodināt sevī to viedumu, rāmumu un paļaušanos Visuma likumiem (Dieva radītajam absolūtajam skaistumam), kuru agrāk esam piedzīvojuši. Atmodināt savu sirdi, acis, ausis… Atmodināt visas maņas, lai sajustu sevi kā daļu no veseluma, daļu no Dieva radītās pasaules un pārstātu dzīties pakaļ kāda apsolītajai laimei, panākumiem, sabiedrības uzliktajām normām, gaidām, patēriņa pasaules darbības mehānismiem...
Neatkarīgi no tā, vai uz nodarbību atnāc vienu reizi vai arī nāc patstāvīgi, pārmaiņu procesi tavā fiziskajā ķermenī iekustās. Efektīvākam rezultātam praktizēšana un regularitāte ir svarīgi priekšnoteikumi. Bet vienmēr pirms katras nākamās nodarbības aicinu ieklausīties savas Dvēseles balsī – vai tā ir gatava doties tālāk? Vai tā ir gatava mainīties un pārtraukt mūžīgo ciešanu apli? Lai mainītos, nāksies sevī iekšēji piedzīvot neērtus, grūtus un pat ļoti, ļoti sāpīgus lēmumus. Nāksies mainīt ieradumus. Nāksies zaudēt un krist. Nāksies mācīties cienīt savas Dvēseles vēlmes un arī citu līdzcilvēku Dvēseles vēlmes. Nāksies mācīties skatīties uz pasauli Dvēseles acīm, jo tikai tā varēsi iemācīties pieņemt citu cilvēku izvēlēto ceļu – turpināt melot sev un citiem, turpināt krāpties, turpināt izmantot vienam otru…
Bet tas, kurš vienreiz atmodies, sāpināt citus vairs nespēs. Tādēļ ir jādod laiks savam fiziskajam ķermenim nobriest, pirms sākt iet pārmaiņu ceļu. Tādēļ es vienmēr saku – labāk viena pārmaiņu meditācija, nekā neviena. Labāk regulāra meditāciju prakse, nekā vienreizējs meditācijas gadījums.
Pārmaiņu meditācijas virsuzdevums ir palīdzēt ikvienam atmosties, pārdzimt nenomirstot, piedzīvot beznosacījuma mīlestību un turpmāk nekad to vairs neatstāt. No patērētāja kļūt par radītāju. No mocekļa – par iedvesmotāju. No cietēja – par cīnītāju. No slimā – par veselo. No nelaimīgā - par laimīgo.
Pats meditācijas process
Katra meditācijas tēma ir daļa no mūsdienu cilvēkam tik svarīgā pārmaiņu procesa. Meditācijas tēmas nosaku pēc informācijas, kas pie manis atnāk sapņos, vīzijās jeb redzējumos vai meditācijās. Katra meditācija ir kā daļa no pārmaiņu meditāciju unikālās sistēmas.
Ikviena pārmaiņu meditācija notiek Reiki enerģijas plūsmā. Reiki ir Visuma beznosacījuma mīlestība, dzīvības enerģija, ar prātu virzīta enerģija, kuru 19. gadsimta beigās atklāja Japānā. Reiki atklāja Mikao Usui, kurš kaut arī dzīvoja Japānā, bija kristietis un līdzīgi kā mūsdienu cilvēki meklēja atbildes uz dzīves jēgas jautājumiem. Viņš uz 20 dienām devās kalnos, kur askētiski meditēja, lūdzot Dievam izgaismot atbildes uz viņa jautājumiem. 20. dienā Mikao Usui saņēma zīmi no debesīm – gaismas uzplaiksnījumu (iniciāciju), kas izgaismoja viņa tālāko dzīves ceļu. Viņš atklāja Reiki jeb precīzāk - Visuma Radītājs viņu iniciēja ar Reiki, kuram pēc tam viņš veltīja visu savu dzīvi. Mikao Usui izstrādāja dziedniecisku sistēmu un visu atlikušo dzīvi veltīja, lai stāstītu un mācītu par Reiki, Reiki principiem un simboliem.
Pateicoties Visuma labvēlībai un Debesu Radītāja žēlastībai, pārmaiņu meditācijas notiek Reiki enerģijas plūsmā. Esmu kā Reiki kanāls, caur kuru plūst beznosacījuma mīlestība, ar to piepildot visu meditācijas telpu un ikvienu klātesošo.
Meditāciju laikā transformācijas un dziedināšanās notiek ārpus laika un telpas, beznosacījuma mīlestības plūsmā, ievērojot (vai saskaņā ar) pieciem Reiki principiem, kurus pati ievēroju un aicinu ievērot citiem: es esmu prieka avots sev un citiem; es esmu miera avots ik dienu; es cienu savus vecākus, skolotājus un līdzcilvēkus; es godīgi pelnu savu dienišķo maizi; esmu pateicīga par itin visu, kas man tiek dots.
Pārmaiņu meditācijās es uzrunāju un aicinu piedalīties arī ikviena klātesošā sargeņģeļus (lai jūtamies droši, mierīgi un vienlaikus stiprinām saikni ar saviem sargeņģeļiem), kā arī Skolotājus smalkajās pasaulēs. Viņi vada pārmaiņu procesus, pieskatot, lai viss, kas meditācijas laikā notiek, notiek pēc augstākā saprāta lēmuma, saskaņā ar Visuma Radītāja likumiem un tā, lai pārmaiņas nestu pēc iespējas lielāku labumu lielākai sabiedrības daļai – gan meditētājam katram individuāli, gan viņa līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā. Pateicoties Skolotājiem no smalkajām pasaulēm, apklusinām ego balsi un vēlmes, vecos ieradumus un zemapziņā ierakstītās programmas, kuras dzimušas ciešanu un mūžīgo pārdzīvojumu riņķa dancī.
Kaut arī meditācijas procesu iepriekš esmu pārdomājusi un izdzīvojusi uz savas ādas, praktiski vienmēr pārmaiņu meditācija pielāgojas esošajai meditētāju grupai – meditācijas laikā atnākušie vārdi, kuros ietērptas enerģijas, sajūtas un redzējumi, dzimst uz vietas, meditācijas laikā. Tādēļ katra meditācija ir unikāla, neatkārtojama un vienreizēja. Tieši tāpat kā katrs meditētājs – unikāls, neatkārtojams un vienreizējs – daļa no absolūtā un vienreizējā Visuma.
Lielu lomu pārmaiņu meditāciju procesā ieņem mana līdzšinējā meditāciju pieredze un mani garīgie skolotāji. Mana Reiki skolotāja Maija Kantore un Reiki ceļabiedre (skolotāja, kas mani iepazīstināja ar Reiki) Dace Daliņa. Savu skolotāju vadībā (un pēc tam patstāvīgi) esmu praktizējusi Kryon meditācijas, Harprit Singh Hira meditācijas un citas. Pēdējos gados meditāciju tehnikas un redzējumi pie manis atnāk caur vīzijām, sajūtām un sapņiem. Bet tas nebūtu iespējams, ja manī nebūtu stabilu pamatu, kurus ielikuši mani skolotāji šeit uz zemes un smalkajās pasaulēs. Esmu pateicīga ikvienam, kas man palīdzējis atmodināt savu sirdi, lai it visā dalītos.
Efektivitāte
Neviena pārmaiņu meditācija nav kā brīnuma tabletīte, kuru apēdot (vienreiz piedzīvojot) visa dzīve pati no sevis mainīsies un viss, ko sirds šķietami vēlas, pēkšņi sāks piepildīties. Nē! Brīnumus es nevaru solīt un nesolu. Bet tas, ko varu teikt pēc savas pieredzes un ar garantiju – ikviena meditācija būs kā atbalsts pārmaiņu ceļā, kuru būsi izvēlējies iet. Pārmaiņu meditācijā piedzīvotais un apgūtās meditēšanas taktikas būs kā tikai tev vien zināms instruments, kuru varēsi izmantot vienmēr, kad izlemsi rīkoties citādāk nekā ierasts. Meditācijas iedarbība ir atkarīga no tā, cik tava Dvēsele ir gatava pārmaiņām, no tā, cik tavs prāts ir gatavs pārmaiņām, cik tavs fiziskais ķermenis ir gatavs pārmaiņām.
Meditējot grupā, enerģijas ir daudzkārt iedarbīgākas, tavs ķermenis – uztvērīgāks, bet Dvēsele – jutīgāka. Tas viss ir tādēļ, lai tu noticētu pats (pati) sev un turpmāk atbildes uz sev svarīgajiem jautājumiem sadzirdētu (sajustu) pats (pati). Intuitīvi – pa taisno no Dieva – Visuma Radītāja. Bez starpniekiem.
Procesi, kas iekustināti vienas pārmaiņu meditācijas nodarbības laikā, var ilgt no dažām nedēļām līdz diviem vai trīs mēnešiem. Tas ir tādēļ, ka enerģiju pasaulē pārmaiņas notiek ātrāk, nekā fiziskajā. Tādēļ pēc ikvienas nodarbības aicinu vērot savas sajūtas, zīmes, kas nāk, sapņus vai nejauši satiktus cilvēkus (un viņu teikto vai vēlēto). Ikviena nejaušība nav nejauša, bet patiesībā ir atbilde vai zīme uz tev svarīgajiem jautājumiem.
Mazliet par praktisko
- Pārmaiņu meditācijās komfortabli jutīsies kā meditētājs ar lielu pieredzi, tā arī tāds, kuram tā ir pirmā meditēšanas prakse.
- Katrs var izvēlēties, kādā pozā meditēt – sēdus vai guļot, ar acīm ciet vai vaļā. Visas nodarbības laikā svarīgākais ir, lai fiziskais ķermenis jūtas komfortabli un mierīgi.
- Nodarbībā tiek nodrošināti meditācijas paklājiņi un pledi, kā arī silta tēja. Atbilstoši savam iekšējam termometram, katrs tiek aicināts paņemt līdzi siltas zeķes un jaku. Labāk, lai ir silti un var noģērbt, nekā otrādāk. Meditācijas laikā var piedzīvot karstuma vai aukstuma sajūtas, kādas citkārt iepriekš nav piedzīvotas.
- Pārmaiņu meditācijā tiek nodrošināta diskrēta un neitrāla atmosfēra. Veidojot meditācijas apli un pēc tam to noslēdzot, katrs grupā tiek aicināts dalīties ar vispārīgu savas konkrētās dzīves situācijas aprakstu (vai sajūtām). Detalizētāk par konkrēto dzīves situāciju vai jautājumiem, kas satrauc, pārrunājam pirms vai pēc nodarbības individuāli.
- Kaut arī meditācija norit mierīgi un praktiski nekustīgi, Reiki enerģija fiziskajā ķermenī iekustina dzīvības enerģiju visās ķermeņa čakrās, iekustina arī vielmaiņu un asinsriti kopumā, tādēļ pēc nodarbības rekomendēju dzert vairāk šķidruma (ūdeni vai zāļu tējas), nekā ierasts.
- Uz pārmaiņu meditāciju aizliegts ierasties alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē.
Papildu jautājumu gadījumā pirms vai pēc nodarbības, droši rakstiet – kintija.bulava@inbox.lv.
Aktuālais pārmaiņu meditāciju nodarbību grafiks: https://atmodinisirdi.lv/lv/meditacijas/
Kintija Bulava, www.atmodinisirdi.lv